Генічеська станція екстреної медичної допомоги

Генічеський район розташований на південному сході Херсонської області. З півночі він межує з Якимівським районом Запорізької області, на південному заході - з Автономною Республікою Крим, на північному заході - з Іванівським і Новотроїцьким районами Херсонщини. Адміністративним центром району є місто Генічеськ. У районі знаходяться 2 смт і 65 сіл. Населення району 60608 чоловік , 33794 міського і 26814 сільського. Природно-кліматичні умови і географічне положення району відкривають великі можливості для розвитку курортно-рекреаційної зони. На косі Арабатська Стрілка розташована мережа пансіонатів, дитячих оздоровчих установ і приватних міні-комплексів для відпочиваючих.

Генічеська станція екстреної (швидкої) медичної  допомоги як структурний підрозділ Херсонського територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф створена за рішенням Херсонської обласної Ради 20 сесії 6 скликання № 649 від 14 грудня 2012 року. Станції підпорядковуються Новотроїцька та Іванівська підстанції екстреної швидкої медичної допомоги.
Розташована станція у місті Генічеськ по проспекту Мира 54 в приміщені загальною площею 300 кв. м , якому більше 100 років. Станція має 6 спец автомобілів, трудовий колектив складається із 53 співробітників, головний лікар - Дронов Валерій Іванович, 1951 року народження, випускник Донецького медичного інституту, старший фельдшер -Соломонова Наталя Вікторівна, 1970 року народження, випускниця Генічеського медичного училища.
Історія становлення служби швидкої медичної допомоги в районі тісно пов’язана з історією ЦРЛ. Перші виїзні бригади на кінних повозках працювали вже в довоєнні роки. З 1946 року швидка допомога здійснювалася на автомобілі ГАЗ, який привіз з військового шпиталя  Кривоніс Дмитро Антипович (див. фото).  З 1970 року і до 2014 року відділення стали очолювати лікарі Овчаренко А.І.,Оніщенко О.Є., Чередніченко В.М., Гайдук В.М., Редько І.І.
Першим керівником станції після реформування був Редько Іван Іванович (2012-2014рр.). На теперішній час здійснюється вдосконалення служби, у 2014 році отримано 2 нових автомобілі класу «В», взяті в оренду гаражі.
Генічеська станція Е(ш)МД забезпечує на території Генічеського району організацію та надання  екстреної медичної допомоги пацієнтам і постраждалим, які перебувають у невідкладних станах, у повсякденних умовах та під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
Показники діяльності за 2015 рік покращилися, прибуття бригад на виклик до 10 хвилин складає 99,8%, до 20 хвилин 94,4%( у 2014 році 59,5%), штат поповнився лікарем першої категоріі, що забезпечує цілодобове чергування лікарських бригад.
Проблемою залишається неможливість забезпечити 30 кілометровий радіус обслуговування сільського населення району( фактично 50-70 км), що ставить необхідним відкриття в районі додаткового пункту постійного базування бригад  у селі Рівне, а також тимчасового пункту для рекреаційної зони в селі Щасливциве.