Цюрупинська станція екстреної медичної допомоги

Згідно Закону України «Про екстрену медичну допомогу» від 5 липня 2012 року № 5081-VI,  01.03.2013 року Цюрупинське віділення ШМД ввійшло до складу КЗ «ОТЦЕМД ТА МК» ХОР в статусі станціі Е(Ш)МД.

Станція екстреної (швидкої) медичної допомоги  - заклад охорони здоров'я, основним завдання якого є забезпечення постійної готовності бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги  до надання екстреної медичної допомоги у цілодобовому режимі та координація їх діяльності з оперативно-диспетчерською службою центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф  на території адміністративно-територіальної одиниці.

Основними завданнями станції є:

1) забезпечення надання екстреної медичної допомоги пацієнтам згідно з нормативом прибуття бригад до місця події після надходження відповідного розпорядження від оперативно-диспетчерської служби центру;

2) забезпечення транспортування осіб, які перебувають у невідкладному стані та потребують обов'язкового медичного супроводу до закладів охорони здоров'я, що визначені оперативно-диспетчерською службою центру;

3) участь у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Відповідно до покладених на неї завдань станція забезпечує:

надання екстреної медичної допомоги бригадами відповідно до затверджених порядків, протоколів та стандартів.

Закон змінює і саму структуру служби. Так, всі станції швидкої допомоги (в тому числі і в містах) підпорядковуються не місцевим радам, а обласному управлінню охорони здоров'я, точніше, знаходяться при Центрах екстреної медичної допомоги, які створені в кожній області, в тому числі і на Херсонщині. 

21 листопада 2012 року набули чинності  Постанови Кабінету Міністрів, якими затверджені нові норми оперативності бригад «швидкої». Відтепер медики повинні прибути до хворого за невідкладним викликом протягом 10 хвилин з моменту звернення, якщо мова йде про місто, і протягом 20 хвилин, якщо це відбувається за межами міста (раніше нормативи дозволяли прибути за 15 та 30 хвилин) з урахуванням складних метеоумов, неналежного стану доріг терміни прибуття можуть бути перевищені не більше ніж на 10 хвилин.

На території Цюрупинського району розташовані: республіканський будинок для дітей – інвалідів та міжобласний будинок для дітей – сиріт, багато великих підприємств, через район проходить автомобільне сполучення республіканського значення. Станція Е(Ш)МД обслуговує великі межі Цюрупинського району – що розташовані на відстані до 60-70 км., від станції.

Характеристика м.Цюрупинськ та Цюрупинсько району

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО РАЙОН

Площа:1,8 тис. кв. км 6,3 % від території області

Відстані: від м.Цюрупинськ   до м.Херсона залізницею, автошляхом  23км

Географічні дані:  Район розташовано у південно-західній частині Херсонської області. По території району протікають 3 річки: Дніпро, Конка, Чайка,  найбільша: Дніпро

Кордони:  Межує з Бериславським, Каховським, Чаплинським, Каланчацьким, Скадовським, Білозерським, Голопристанським  районами  

Адміністративно-територіальні одиниці:

Міст районного значення - 1

Селищ міського типу – 2

Сільських населених пунктів - 28

Кількість місцевих рад – 15

Чисельність наявного населення станом на 01.01.2014. 72,138тис.осіб за чисельністю - 2 місце, або 6,7 % від населення області.

Сільське – 35,630 тис чол., або 49,3 %.  Міське – 36,508 тис.чол., або 50,7 %.

З додаткових служб існує ЦПМСД та Центральна районна лікарня.

З 1 січня 2014 року на станціі була введена цілодобова диспетчерська служба. Чітка система прийому та передачі викликів , а також постійний зв’язок карети з диспетчерською по мобільному телефону, значно полегшують роботу бригад і прискорюють прибуття бригади на виклик.

Склад станції 29 працівників;

З них:

Головний лікар Гузенко Людмила Олександрівна

Ст. фельдшер  Зоріна Любов В’ячеславівна

Виїзний лікар – 1

Фельдшери – 9

Фельдшер- диспетчер 4

Молодша медична сестра – 4

Водії- 9

  

Станція устаткована трьома машинами швидкої медичної допомоги. Цілодобово працюють 1 лікарська і 1 фельдшерська бригада.

Статистичні показники роботи Цюрупинської Станціі Е(Ш)МД за 2014 рік

 

 

Всього викликів

5387

з них на селі

720

Нещасних випадків

726

з них на селі

304

Раптових захворювань

4325

з них на селі

379

Позалікарняні пологи та патології вагітності

9

з них на селі

4

Хронічних захворювань

93

з них на селі

19

Перевезень хворих

118

з них на селі

16

Безрезультатних

102

Амбулаторних

599

Лікарськими бригадами

2353

з них на селі

326

Фельдшерськими бригадами

2942

з них на селі