Нижньосірогозька підстанція екстреної медичної допомоги

Нижньосірогозька підстанція екстреної медичної допомоги є підрозділом Комунального закладу «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Херсонської обласної ради з відповідним фінансуванням з обласного бюджету, постачанням лікарських засобів, медичного обладнання, запчастин та паливно-мастильних матеріалів.

Нижньосірогозька підстанція є структурною одиницею Великолепетиської станції Е(Ш)МД яка забезпечує своєчасність надання цілодобової екстреної медичної допомоги дорослому і дитячому населенню на догоспітальному етапі при невідкладних станах, які викликані нещасними випадками, раптовими захворюваннями, ускладненнями вагітності, надання медичної допомоги постраждалим під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, тощо. Підстанція у своїй діяльності керується чинним законодавством України, рішеннями та розпорядженнями органів місцевої виконавчої влади, наказами Міністерства охорони здоров’я України, місцевих органів управління охорони здоров’я, наказами головного лікаря КЗ «ОТЦЕМД та МК» ХОР.

Нижньосірогозький район розташований у північно-східній частині Херсонської області. Його населенні складає 16,7 тис. чоловік. З них міське населення - 5,5 тис. чоловік, 11,2 тис – сільське, яке проживає в 24 населених пунктах. У складі району 13 сільських та 1 селищна ради. Протяжність району в радіусі близько 35 кілометрів. Для надання екстреної медичної допомоги населенню району цілодобово працює одна фельдшерська бригада, молодші спеціалісти з медичною освітою мають вищу , першу та другу кваліфікаційну категорію , в розпорядженні якої 2 санітарних автомобіля – УАЗ та Пежо-Боксер. Машина екстреної медичної допомоги оснащена згідно наказу №500 від 29.082008 «Про заходи щодо вдосконалення екстреної медичної допомоги населенню України».

Головні завдання підстанції:

  • доступність та постійна готовність до надання екстреної медичної допомоги населенню у будь-який час доби

  • надання в найкоротший термін після отримання виклику екстреної медичної допомоги хворим та потерпілим, які перебувають за межами лікувально-профілактичних закладів та при перевезенні їх до стаціонару: 10-хвилинний приїзд бригади до місця події у містах та 20-хвилинний у сільській місцевості.

Середнє навантаження на бригаду за 2014 рік 6,4 виклика на добу

 

Показники діяльності Нижньосірогозької підстанції

2013р.

2014р.

Кількість виїздів

3294

2324

Кількість осіб яким надана медична допомога під час виїздів

3286

2319

Кількість осіб доставлених бригадою для госпіталізації

676

536

Кількість викликів у сільську місцевість

286

254

Амбулаторна допомога

341

374Нижньосірогозька підстанція екстреної медичної допомоги має достатню кількість лікарських засобів та виробів медичного призначення для виконання поточної роботи та подолання наслідків НС, надання екстреної медичної допомоги постраждалим та хворим.

Нижньосірогозька підстанція взаємодіє з Нижньосірогозькою ЦРЛ та Нижньосірогозьким центром ПМСД для ефективного надання екстреної медичної допомоги населенню Нижньосірогозького району.