Учбово-тренувальний відділ ОТЦЕМД

Учбово-тренувальний відділ створений на виконання Наказу обласного управління охорони здоров'я від 28.04. 2010 за №186.

Робота учбово-тренувального відділу проводиться на основі положення про відділ, згідно методичних вказівок Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і відповідно Програм.

Основним завданням відділу є підготовка медичних та немедичних працівників з питань надання екстреної медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях. Відділ здійснює навчання медичних та немедичних працівників методам та технологіям надання екстреної медичної допомогипри надзвичайних ситуаціях природнього та техногенного характеру.

Навчальний процес забезпечений належними методичними матеріалами. Заняття проводяться з використанням технічних засобів навчання, використанням ефективних форм та методів викладання, впровадженям нових навчально-методичних матеріалів. За період з відкриття відділу підготовлено близько 600 курсантів, серед них співробітники СБУ, аварійно-рятувальних загонів, матросів- рятувальників, чергові та медсестри перевязувальних відділень та ін.

В навчальному процесі використовуються навчальні прилади, обладнання та апарати, що були придбані за кошти МОЗ України. Матеріальне забезпечення дозволяє проводити постійне навчання груп курсантів численістю 8-12 чол ( згідно методичних вказівок) за існуючими навчальними планами на сучасному рівні. З цією метою клас обладнаний згідно з Переліком типового оснащення , затвердженого наказами МОЗ України №191 від 23.05.02р., та № 132.» від 02.03.2009 року ( в тому числі сучасними тренувальними манекенами фірми Laerdal, засобами іммобілізації та пристроєм для проведення автоматичної серцево-легеневої реанімації, оргтехнікою – компютери, телевізор, мультимедійним проектором, принтером, спеціальними муляжами, тощо, що дають можливість моделювання медичної допомоги при основних невідкладних станах з відпрацюванням практичних навичок з надання невідкладної допомоги у разі аварій, у побуті, на виробництві, на вулицях, при клінічній смерті. Крім того, використовуються такі методи навчання як, майстер-класи, семінари-тренінги (для підготовленого контингенту).

Також, враховуючи специфіку роботи курсантів, проводяться виїзних семінари-тренінги в райони області. Для кращого подання матеріалу програм, створені фільми-презентації відповідно специфіці роботи курсантів.

На базі відділу проводиться підготовка як немедичних працівників ( водії маршрутних автобусів, працівники рятувальних служб – пожежники, співробітники рятувальних загонів, матроси – рятувальники, санітарні дружинники, волонтери) так і підготовка медичних працівників – медсестри, фельдшери, лікарі сімейної медицини.

Для організації навчання водіїв маршрутних автобусів укладений Договір з Дочірним підприємством «Комітет транспортної безпеки», який взяв на себе обов’язки організації набору і формування учбових груп, та виготовлення індивідуального свідоцтва про навчання.

Складна соціально-політична обстановка в регіоні змусила керівників лікувально-профілактичних закладів звернутися до Центру з метою проведення підготовки з питань медичного сортування. Учбово-тренувальним відділом проведені такі заняття з відпрацюванням формулювання програми реагування лікувального закладу в умовах НС.

 

Навчальні програми підготовки слухачів.

 

 

 

№п/п

 

Назва дисципліни

За навчальним планом

Розробка згідно методичним вказівкам УНПЦ та МК.

 

Відмітка про наявність програм.

1

2

3

4

 

1

Уніфікована програма підготовки рятувальників та інших фахівців, які беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуаційц і не мають медичної освіти

1-й рівень ( 12 годин)

 

+

 

+

2

Уніфікована програма підготовки рятувальників та інших фахівців, які беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і не мають медичної освіти 2-й рівень ( 48 годин)

 

+

 

+

3

Уніфікована програмапідготовки рятувальників та інших фахівців, які беруть участь в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і не мають медичної освіти 3-й рівень (120 годин).

 

+

 

+

4

Програма підготовки медиків з надання екстреної медичної допомоги потерпілим ( 40 годин).

 

+

 

+

5

Програма підготовки медичних сестер з надання екстреної медичної допомоги потерпілим ( 18 годин).

 

+

 

+

6

Програма підготовки не медиків з надання екстреної медичної допомоги потерпілим (18 годин)

 

+

 

+

7

Програма підготовки не медиків з надання екстреної медичної допомоги потерпілим (18 годин).

 

+

 

+

8

Програма підготовки не медиків з надання екстреної медичної допомоги потерпілим (12 годин)

 

+

 

+

9

Програма підготовки не медиків з надання екстреної медичної допомоги потерпілим (6 годин).

 

+

 

+

10

Програма підготовки співробітників МВС та охоронців з надання екстреної медичної допомоги потерпілим в екстремальних ситуаціях (48 годин).

 

+

 

+