ІНФОРМАЦІЯ

управління Служби безпеки України в Херсонській області

стосовно існуючих терористичних загроз та рекомендації

щодо реагування на них

Нещодавно у місті Херсоні співробітники управління Служби безпеки України в Херсонській області провели спеціальний експеримент, метою якого було вивчення реакції громадян на підозрілі дії групи осіб, з очевидними ознаками протиправності.

На очах у сотні людей під одним із залізничних шляхопроводів по Миколаївському шосе троє молодих чоловіків спортивної статури у цивільному одязі заклали муляж вибухівки у вигляді великого ящика яскравого забарвлення. Експеримент відбувався вдень, у годину жвавого транспортного руху. Неспішні дії умовних диверсантів по підйому та закладанню «вибухівки» під конструкцію мосту, а також фільмування означеного процесу одним з них на камеру мобільного телефона мали за мету привернути увагу значної кількості водіїв, пасажирів і пішоходів, а й спонукати їх до адекватного реагування на дії «мінерів».

Зухвалість умовних молодиків-терористів не залишилась непоміченою лише водієм спецавтомобіля одного з державних банків України, який, притишивши хід, гукнув щось загрозливе в їх адресу в автомобільний гучномовець та рушив далі у своїх справах. У спецслужбістів була надія, що хоч уважний інкасатор поінформує правоохоронців про події під мостом, проте незважаючи на очевидну підозрілість маніпуляцій «диверсантів», жодного звернення до управління Служби безпеки України в Херсонській області, чи на лінію «102», або ж безпосередньо до екіпажів патрульної поліції, яких не важко відшукати на автошляхах обласного центру, так і не надійшло.

Чим можна пояснити таку байдужість? Досить уявити, щоб могло статися, якщо експеримент не був експериментом. Згадаймо Київ, Харків, Одесу, Львів, Запоріжжя... Жертвою терористичного акту може стати кожен, і, як свідчить дійсність, першими страждають ті, хто не має ані найменшого відношення до конфлікту, який породив це насилля.

Так, АТО відбувається на сході, але у країні йде неоголошена війна і загроза тероризму ближче, ніж можна собі уявити. Гинуть наші співвітчизники. Ми, херсонці, також втрачаємо близьких.

Слідчими управління Служби безпеки України в Херсонській області протягом двох років розслідувано кілька кримінальних проваджень за злочинами терористичної направленості. Через ЗМІ періодично поширюється інформація про мешканців області-зрадників, які стали бойовиками терористичних організацій «ДНР»/«ЛНР», воювали і продовжують воювати проти своїх співвітчизників.

У 2016 - 2017 роках на території Херсонщини правоохоронцями вилучено із незаконного обігу 71 кг тротилу (у т.ч. з початку поточного року — 49 кг), 28 детонаторів, близько 9 тис. набоїв різного калібру, кулемет, пістолети, автомати, гвинтівки тощо.

Ми не маємо права на необачність і байдужість! Ми не маємо права залишатись у стороні і вдавати, що нічого не відбувається!

Забудьте прислів’я: «Моя хата з краю, я нічого не знаю». Ваша хата вже давно в епіцентрі бурхливих подій.

Пам’ятайте: зброя не обирає жертву!

Наша зброя - обережність і пильність! Наша безпека у наших руках!

У разі виявлення підозрілої поведінки осіб, які можуть бути причетними до диверсійно-розвідувальних груп, зброї, вибухових пристроїв чи схожих на вибухівку предметів, - негайно повідомляйте на «гарячу лінію» управління Служби безпеки України в Херсонській області за тел. 42-21-29, електронну скриньку: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., або за номером «102».

Не торкайтесь підозрілих предметів і до приїзду правоохоронців застерігайте від цього оточуючих осіб.