а

З настанням теплого періоду року в Херсонській області почався сезон небезпечних плазунів. З початку квітня 2018 року зареєстровано 36 випадків, коли змії нападали та кусали людей, з них 6 дітей.

На Херсонщині популяція змій невелика, але є серед них і отруйні. Гадюка степова - це єдиний вид отруйних змій Херсонської області. Зовнішній вигляд у неї вельми характерний: це невелика змія завдовжки 40-70 сантиметрів, пофарбована в сірий або темно-сірий колір. Голова трикутної форми (а не довгаста, як у всіх наших неотруйних змій), хвіст короткий (у вужів і полозів - досить довгий). Відмінна риса - зигзагоподібний малюнок на тілі, а шкіра не гладка, а луската.

Людина може постраждати від укусу змії через свою необережність, самі і просто так змії не нападають. Якщо ви несподівано помітили змію, замріть, дайте їй можливість відповзти, не намагайтеся взяти її в руки, штовхнути ногою або фотографувати з невеликої відстані. Уникайте різких рухів, які лякають змію. Якщо змія прийняла позу загрози, відступите повільно, мирно розійдіться з нею.

Укус гадюки викликає такі симптоми: наявність однієї або двох маленьких точок проколу на шкірі, поява сильної і пекучого болю. У місці попадання отрути спочатку відчувається сверблячка, через 10-15 хвилин починає розвиватися набряк, який досягає свого максимуму через 10-12 годин з моменту укусу. Можуть з'явитися головний біль, нудота, блювота, порушення зору, лихоманка, сонливість, холодний піт, слабкість, утруднене дихання, біль в лімфатичних вузлах. У людей з ослабленим імунітетом або алергією укус може призвести до анафілактичного шоку і смерті.

Якщо укус стався, негайно зверніться до медиків, а до цього змастіть місце укусу антиалергійною маззю і прикладайте до нього холод. Вкушеній людині потрібно багато пити, ні в якому разі не варто накладати джгут, прижигати місце укусу та вживати спиртне.

Херсонський обласний центр екстреної медичної допомоги

та медицини катастроф