Комунальний заклад «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Херсонської обласної ради

         

Комунальний заклад "Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Херсонської обласної ради (ОТЦЕМД та МК) було створено згідно рішення Херсонської обласної Ради ХХ сесії шостого скликання від 14.12.2012 р. № 649 «Про організацію системи екстреної медичної допомоги в Херсонській області», водночас, було затверджено Статут нашої установи.

Структуру Служби екстреної (швидкої) медичної допомоги Центру складають 10 станцій Е(Ш)МД, у складі яких – 14 підстанцій Е(Ш)МД та 19 пунктів постійного базування бригад Е(Ш)МД.

Станом на 25 грудня 2016 року, в мережі ОТЦЕМД та МК по всій Херсонській області до надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі задіяні 84 бригади Е(Ш)МД, у тому числі – 14 лікарських бригад.

Виїзди бригад Е(Ш)МД забезпечують спеціалізовані автомобілі, що оснащені згідно діючих державних нормативів, з яких типу С – 8 машин.

З жовтня 2015 року на базі Центру введено в дію центральну оперативну диспетчерську, до якої з лютого 2016 року засобами електронного зв'язку оперативно залучені всі бригади Е(Ш)МД підрозділів ОТЦЕМД та МК Херсонської області.

Таке централізоване управління роботою всіх бригад Е(Ш)МД обласного центру та районів області започатковано в нашому Центрі вперше на Україні. Центральна оперативна диспетчерська приймає виклики екстреної медичної допомоги за єдиним телефонним номером «103», які надходять зі стаціонарних телефонів, від операторів мобільного зв’язку «МТС», «Київстар» та «Лайфселл».

Щоденно центральна оперативна диспетчерська приймає більше 1000 звернень. За викликами, що надійшли від населення м. Херсону та області до центральної оперативної диспетчерської ОТЦЕМД та МК бригади Е(Ш)МД здійснюють більше 210 тисяч виїздів щорічно.

Від лікувальних закладів м. Херсона та області до відділу виїзної екстреної консультативної медичної допомоги та медицини катастроф Обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф станом на 01 грудня 2016 року надійшло 1225 викликів лікарів-консультантів, під час яких:

- проконсультовані 1343 хворих та постраждалих,з них – 700 дітей,

- прооперовано на місці 224 хворих,

- евакуйовані до лікувальних закладів вищого рівня надання медичної допомоги 576 осіб,з них – 409 дітей.

До надання екстреної консультативної допомоги пацієнтам закладів охорони здоров'я Херсонської області цілодобово залучаються лікарі-консультанти 12 спеціальностей.

Наприкінці жовтня 2016 року в рамках розбудови системи екстреної медичної допомоги та регіональної реперфузійної мережі в м. Херсоні та районах області, на базі центральної оперативної диспетчерської розпочав роботу консультативно-телеметричний Центр.

Основним завданням цього підрозділу є надання on line термінової кваліфікованої консультативної допомоги керівникам бригад Е(Ш)МД для найточнішої інтерпретації біомедичних сигналів (електрокардіограми) для вибору раціональної тактики лікування та госпіталізації пацієнтів з гострим коронарним синдромом та із порушеннями кардіального ритму, забезпечення сучасних стандартів лікування, навіть у віддалених населених пунктах, найбільш незахищеним соціальним верствам – сільському