У лютому 2016 року, Державна служба України з питань праці оприлюднила для громадського обговорення проект Списків, який передбачав для працівників галузі 80 % скорочення підстав на отримання пільгової пенсії.

          Цей проект своєю упередженістю та не обґрунтованістю викликав масове обурення членів Профспілки.

          На заклик Профспілки, було направлено тисячі звернень до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України, Держпраці  з вимогою переглянути проект Списків.

          Завдяки своєчасним та енергійним зусиллям Профспілки України, у затверджених Кабінетом Міністрів 24 червня 2016 р. Списках, розділи "Охорона здоров'я" залишились практично незмінними, а працівники галузі і в подальшому зможуть отримувати пільгову пенсію.

Профкомітет

Суть і зміст реформи
Нова сучасна модель фінансування системи охорони здоров’я, яка
передбачає чіткі зрозумілі гарантії держави щодо медичної допомоги, кращий
фінансовий захист для громадян у випадку хвороби, ефективний та
справедливий розподіл публічних ресурсів та скорочення неформальних
платежів.

Інтерв’ю Варави А.І., голови Львівської міської організації профспілки працівників охорони здоров’я за результатами зустрічі представників профспілок з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом  з власним кореспондентом газети «Інформаційний бюлетень «За медичні права».

Кореспондент: вітаємо з поверненням додому. Які Ваші враження від Всеукраїнського маршу протесту проти підвищення цін на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги?

Варава А.І.: Дякую. 06 липня 2016 року в місті Києві відбувся Всеукраїнський марш протесту проти підвищення цін на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги. Цьому маршу передувала масштабна кампанія Львівської міської профспілкової організації працівників охорони здоров’я по збору підписів у підтримку вимог профспілок. Достатньо сказати, що буквально за декілька днів ці вимоги підтримало 5200 працівників комунальних закладів охорони здоров’я міста Львова, в кількісному виразі це майже половина від всіх працівників.

06.07.2016 | 14:00

Уряд готує пакет законопроектів щодо суттєвого реформування системи оплати праці,  які дозволять підвищити соціальні стандарти і покращити матеріальне становище українців.  У вересні вони разом із проектом Державного бюджету на 2017 рік будуть подані до Верховної Ради України.

Про це за результатами зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із представниками Федерації професійних спілок України, повідомив Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Мова йде перш за все про підвищення мінімальної зарплатні й детінізації фонду заробітної плати.

06.07.2016 | 19:17

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Щойно відбулася зустріч, майже півтори години, з представниками профспілок. Хочу сказати, що це була дуже продуктивна зустріч, дуже відверта, дуже професійна, де ми розглянули стан справ в країні, в тому числі обмінялися думками щодо вирішення найбільш актуальних проблем.

Але, що хотів би сказати? Що насправді сьогодні в Києві перебувають люди, які приїхали з територій, з регіонів України, щоб висловити свої погляди, свої думки. І зробили це не по найму, а за своєю власною волею. Це дуже важливо, коли реальні люди, які вболівають, можуть висловити свою позицію.