Увага! Правила пожежної безпеки під час новорічних та різдвяних свят
Незабаром новорічні та різдвяні свята, які принесуть в кожний дім радість та надії на кращі зміни в житті. Оселі прикрасять новорічні ялинки – невід’ємний атрибут цього свята. Зазвичай під час новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при встановленні ялинок, користуванні гірляндами та піротехнічними виробами. Звертаємо Вашу увагу на дотримання вимог пожежної безпеки та корисних порад щоб безпечно провести новорічні та різдвяні свята.
Влаштовуючи ялинку, неухильно дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки, а саме:
- ялинка має стояти на стійкій основі;
- забороняється встановлювати ялинку на шляхах евакуації;
- ілюмінація мусить бути виконана з дотриманням правил влаштування електроустановок;
- мінімальна відстань від місця встановлення ялинки до опалювальних пристроїв та легко-займистих речей має становити не менше 1 метра;
- не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею та целулоїдними іграшками;
- у приміщенні, де встановлено ялинку, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні;
- не залишайте без нагляду ввімкнені в електричну мережу електроприлади;
не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;
- хвою, яка обсипалася з ялинки треба відразу прибрати – вона, як порох, може спалахнути від будь-якої іскри.
Ще одну «новорічну небезпеку» складають піротехнічні вироби. Піротехнічні вироби (салюти, ракети, петарди, бенгальські вогні, хлопавки) стали одними із своєрідних атрибутів зимових свят. Сьогодні піротехніку можна купити не лише у спеціалізованих магазинах, але, на жаль, і на вулиці. Незалежно від того, де може бути виготовлена піротехніка, вона не може бути абсолютно безпечною. Дітям категорично забороняється використовувати піротехнічні вироби без дозволу дорослих. Якщо ж, ви все-таки вирішили скористатися піротехнічними виробами, необхідно запам’ятати загальні правила безпеки користування ними :
- не купуйте феєрверки у сумнівних продавців;
- не носіть піротехнічні вироби у кишенях, не розбирайте їх, не піддавайте їх механічним діям, не спалюйте у вогнищі;
- належним чином ознайомтеся з інструкціями виробів і зверніть особливу увагу на вказані зони безпеки : точний безпечний радіус вказаний на упаковці кожного піротехнічного виробу;
- відстань від піротехнічного виробу до найближчих будинків, дерев та інших предметів повинна бути не менше 20 метрів, особливу увагу зверніть на відсутність поблизу ліній електропередач;
- запускайте піротехнічні вироби лише на відкритому повітрі, за відсутності сильного вітру;
- не запускайте піротехніку з рук;
- не використовуйте піротехнічні вироби для пустощів, застосовуйте їх лише за призначенням.
Не забувайте, що користування такими приладами в приміщеннях категорично забороняється!
Особливу увагу під час святкування новорічних свят потрібно надати дітям. У жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у місцях, у яких їх легко зможе знайти дитина. Ніколи не дозволяйте малюкам бавитися з такими іграшками, бо це може коштувати їм здоров’я чи навіть життя!
При перших ознаках пожежі – не панікуйте. Насамперед визначте, що саме горить. Якщо це гірлянда – негайно вимкніть її з розетки. Палаючу ялинку необхідно залити водою або накрити змоченою у воді ковдрою. Пам’ятайте, при виникненні пожежі необхідно негайно телефонувати до служби порятунку «101».
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та псування новорічного настрою! Радісних, веселих, а головне – БЕЗПЕЧНИХ Вам свят!