Бережімо ліс від пожеж

Ліси – наше багатство. Його найціннішим скарбом є цілюще повітря, чисті води лісових струмків і річок, щедрі лісові дарунки-ягоди, гриби, мед, дичина. Невичерпні багатства наших лісів і як деревини, що так широко застосовується в народному господарстві.

Окрім переліченого, зелені масиви лісів відіграють у природі кліматорегулюючу, водоохоронну, санітарно-гігієнічну та протиерозійну функції. Тому з давніх часів наші люди ставилися до лісу з великою любов'ю і шаною.

Особливої уваги потребують ліси у літній пожежонебезпечний період, який може як початися навіть в квітні та закінчитися в жовтні. Початок пожежонебезпечного періоду широко викликає тривогу і занепокоєння лісівників. Як стихійного лиха чекають вони сухої трав'янистої рослинності на полях, пустишах, вздовж доріг виникає реальна загроза виникнення лісових пожеж.

Працівники державної лісової охорони не затримують в лісі громадян котрі збирають гриби, ягоди або відпочивають. Зате притягають до відповідальності тих, хто порушує елементарні правила поведінки в лісі. А вони прості і легко запам'ятовуються.

Згідно «Правил пожежної безпеки в лісах України» протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • розведення у лісі багать;
  • заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів; палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;
  • випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські підпали);
  • звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

У разі їх порушення, згідно з адмінкодексом України, винні будуть притягатись до адміністративної відповідальності.

Отже шановні громадяне! Дорослі і діти! Бережіть ліс від пожеж. Будьте обережні з вогнем як удома так і на природі. Не допускайте, щоб своїми діями ви спричинили до виникнення лісових пожеж. А якщо виявите загоряння, то негайно повідомляйте працівників державної лісової охорони, сільську раду, найближче підприємство, організацію.

Нехай вогонь завжди буде вашим приятелем. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки і тоді «червоний півень» ніколи і нікому не нашкодить.