Новий Колективний договір

 

В липні поточного року закінчилася дія Колективного договору 2013-2016 роки. На моє письмове звернення головний лікар видав наказ про організацію і ведення колективних переговорів та укладання колективного договору на 2016-2019 роки. 

          Згідно наказу було створено робочу комісію для ведення колективних переговорів щодо розробки проекту колективного договору у складі 12 осіб із рівним представництвом сторін від первинної профспілкової організації та від адміністрації. 

          На першому засіданні було обрано голову комісії – Штихар Л.В.. заступника голови – Каменєву ОС та секретаря – Замуренко С.О. Комісія затвердила структуру проекту договору, опрацювала проект, який був надісланий у всі підрозділи Центру для обговорення та внесення пропозицій.   

       Деякими підрозділами було надано суттєві пропозиції, які були обговорені та внесенні до проекту, а в основному трудові колективи запропонували прийняти проект за основу в цілому.

         З проектом Колективного договору зі змінами та доповненнями було ознайомлено головного лікаря, після чого кінцевий варіант договору було розіслано у всі підрозділи для ознайомлення працівників.

Сторонами данного Колективного договору є адміністрація, в особі керівника Бовкуна Юрія Вікторовича, головного лікаря, який представляє інтереси закладу, та профспілковий комітет, в особі його голови Штихар Людмили Володимирівни, яка представляє інтереси трудового колективу Центру.

 

 

 

Голова профкомітету           Штихар Л.В.

 

 

 

До профкомітету звернулися працівники Новокаховської станції щодо оплати часу простою не з вини працівника під час ремонту санітарного автотранспорту.

Профкомітет звернувся з цим питанням до відділу правового забезпечення, начальника планово-економічного відділу та начальника кадрів. Сумісно вивчивши це питання, ми прийшли до згоди що відповідно до ст. 113 КЗпП встановлюється мінімальний розмір оплати часу простою не з вини працівника. Він становить дві третини тарифної ставки встановленого працівникові розряду або посадового окладу.

Як простій  можуть бути кваліфіковані тільки такі випадки, коли працівник приходить на роботу, але не виконує свої посадові обов’язки у випадках призупинення робіт із причин відсутності матеріально-технічного забезпечення роботи, несправності устаткування, простою з інших причин не з вини працівника.  Якщо працівник через простій самовільно не виходить на роботу чи йде з роботи, він не може вимагати оплати часу простою.

Час простою з вини працівника не оплачується.

Також на прохання працівників відпрацьовано Порядок оплати праці, схему надання інформації про випадок простою та оформлення належної документації. Цей Порядок включено до нової редакції Колективного договору на 2016-2019 роки.

Профкомітет

Професійні спілки створюються з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.Профспілка Центру створена 17.07.2013 року, метою якої є захист інтересів працівників Центру.

         Наша профспілка зразу ж включилася в виконання важливих для працівників, але непідсильні для однієї людини, питань, а саме:

  •  Участь в колективних переговорах, відстоювання вигідних для працівників умов праці;
  •  Підготовка та підписання колективної угоди;
  •  Контроль за виконанням адміністрацією умов колективної угоди;

Протягом існування нашої первинної профспілкової організації Центру до профкомітету звертаються працівники з питань виплати заробітної плати, начислення за безперервний стаж роботи, оплата нічних годин, оплата робочого часу в святкові дні, надання додаткових відпусток за ненормований робочий час, надання відпусток за свій рахунок, начислення пенсій та багато-багато інших питань.

Треба відмітити порозуміння та співпрацю нашої профспілки з адміністрацією Центру. Сумісна діяльність будується на принципах законності та гласності. Немаловажним є той факт, що більш результативна та робота, коли є співпраця з керівником, і в колективі панує нормальний психологічний клімат.

Голова профкому    Штихар Л.В.

Щодо роботи водіїв  по 24 години

            На звернення до головного лікаря водіїв підрозділів Центру щодо роботи водіїв  по 24 години, начальником відділу правового забезпечення та мною, головою профспілки Центру було вивчено це питання в межах чинного законодавства.

         Згідно з п.16 розділу V «Робочий час і його використання» Галузевих правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників закладів, установ, організацій та підприємств системи охорони здоров'я України, затверджених наказом МОЗ України від 18.12.2000р. № 204-с, у закладах охорони здоров'я тривалість нічної роботи дорівнює денній і становить до 12 год. на зміну. За рішенням трудового колектив дозволяється встановлювати тривалість робочої зміни до 24 год. працівникам охорони здоров'я, крім водіїв санітарного транспорту, якими являються водії Центру екстреної медичної допомоги.

         На підставі вищезазначеного, наказом МОЗ України від 18.12.2000р.  № 204-с, «Про затвердження Галузевих правил внутрішнього трудового розпорядку»   встановлена пряма заборона тривалості робочої зміни до  24 год. для водіїв санітарного транспорту. А також згадуються випадки коли в випадках ДТП водії пояснюють, що втомилися від цілодобової роботи в умовах надання екстреної медичної допомоги, тому що в ночі немає можливості відпочивати.

Голова ППО                               Л.В.Штихар

Юрист                                        О.В.Кучер