Навчально-тренувальний відділ КНП «ОТЦЕМД та МК» ХОР

Робота навчально-тренувального відділу проводиться на основі положення про відділ, згідно методичних вказівок Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і відповідно Програм.

Основним завданням відділу є підготовка медичних та немедичних працівників з питань надання екстреної медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях. Відділ здійснює навчання медичних та немедичних працівників методам та технологіям надання екстреної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях природнього та техногенного характеру.

Навчальний процес забезпечений належними методичними матеріалами. Заняття проводяться з використанням технічних засобів навчання, використанням ефективних форм та методів викладання, впровадженям нових навчально-методичних матеріалів. Щорічно на базі навчально-тренувального відділу КНП «ОТЦЕМд та МК» ХОР проходять навчання біля 900 курсантів, серед них співробітники СБУ, аварійно-рятувальних загонів, матросів- рятувальників, чергові та медсестри перевязувальних відділень та ін.

В навчальному процесі використовуються навчальні прилади, обладнання та апарати. Матеріальне забезпечення дозволяє проводити постійне навчання груп курсантів численістю 8-12 чол (згідно методичних вказівок) за існуючими навчальними планами на сучасному рівні. З цією метою клас обладнаний згідно з Переліком типового оснащення, затвердженого наказами МОЗ України №191 від 23.05.02р., та № 132 від 02.03.2009 року , а саме: сучасними тренувальними манекенами фірми Laerdal, засобами іммобілізації та пристроєм для проведення автоматичної серцево-легеневої реанімації, оргтехнікою – компютери, телевізор, мультимедійним проектором, принтером, спеціальними муляжами, тощо, що дають можливість моделювання медичної допомоги при основних невідкладних станах з відпрацюванням практичних навичок з надання невідкладної допомоги у разі аварій, у побуті, на виробництві, на вулицях, при клінічній смерті. Крім того, використовуються такі методи навчання як, майстер-класи, семінари-тренінги (для підготовленого контингенту).

Проводяться виїзні семінари-тренінги в райони області. Для кращого подання матеріалу програм, створені фільми-презентації на різну тематику надання екстреної медичної допомоги.

На базі відділу проводиться підготовка як немедичних працівників ( водії маршрутних автобусів, працівники рятувальних служб – пожежники, співробітники рятувальних загонів, матроси – рятувальники, санітарні дружинники, волонтери) так і підготовка медичних працівників – медсестри, фельдшери, лікарі сімейної медицини.

Навчально-тренувальним відділом проводяться заняття з відпрацюванням програми реагування лікувального закладу в умовах НС та заняття по медичному сортуванню.

Програми навчання у навчально-тренувальному відділі КНП «ОТЦЕМД та МК» ХОР


1. Курси інформації та стажування на робочому місці з надання невідкладної допомоги на до госпітальному етапі для лікарів закладів охорони здоров’я (до 25 балів для атестаційного портфоліо).
2. Навчання медичних працівників за програмою: базова підтримка життя, розширені дії з підтримки життя, невідкладна педіатрична та кардіологічна допомога на до госпітальному етапі. Після закінчення циклу видається посвідчення.
2. Навчання немедичних працівників Працівники силових структур та служб порятунку, водії, офісні працівники, фізичні особи за напрямками: «Базова підтримка життя», «Перший на місці події». Після закінчення циклу навчань видається посвідчення встановленого зразку.
3. Відпрацювання практичних навичок: серцево-легенева реанімація, тимчасова зупинка кровотечі, транспортна іммобілізація та прийоми переміщення постраждалих.
4. Розробка сценаріїв та участь у сумісних навчаннях при надзвичайних ситуаціях з великою кількістю постраждалих.
5. Цільові програми для дітей з циклу: «Знаю. Вмію. Допоможу!»
5.1 Розробка сценаріїв та конкурсних завдань для дітей з питань надання домедичної допомоги.

Навчальні програми підготовки слухачів.

 

 

 

№п/п

 

Назва дисципліни

За навчальним планом

Розробка згідно методичним вказівкам УНПЦ та МК.

 

Відмітка про наявність програм.

1

2

3

4

 

1

Уніфікована програма підготовки рятувальників та інших фахівців, які беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуаційц і не мають медичної освіти

1-й рівень ( 12 годин)

 

+

 

+

2

Уніфікована програма підготовки рятувальників та інших фахівців, які беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і не мають медичної освіти 2-й рівень ( 48 годин)

 

+

 

+

3

Уніфікована програмапідготовки рятувальників та інших фахівців, які беруть участь в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і не мають медичної освіти 3-й рівень (120 годин).

 

+

 

+

4

Програма підготовки медиків з надання екстреної медичної допомоги потерпілим ( 40 годин).

 

+

 

+

5

Програма підготовки медичних сестер з надання екстреної медичної допомоги потерпілим ( 18 годин).

 

+

 

+

6

Програма підготовки не медиків з надання екстреної медичної допомоги потерпілим (18 годин)

 

+

 

+

7

Програма підготовки не медиків з надання екстреної медичної допомоги потерпілим (18 годин).

 

+

 

+

8

Програма підготовки не медиків з надання екстреної медичної допомоги потерпілим (12 годин)

 

+

 

+

9

Програма підготовки не медиків з надання екстреної медичної допомоги потерпілим (6 годин).

 

+

 

+

10

Програма підготовки співробітників МВС та охоронців з надання екстреної медичної допомоги потерпілим в екстремальних ситуаціях (48 годин).

 

+

 

+