Інтерактивна мапа закладів охорони здоров’я, що надають ВІЛ послуги в Україні
Інтерактивна мапа закладів охорони здоров’я, що надають ВІЛ послуги в Україні
З днем медичного працівника
Навчилися як надавати допомогу в умовах воєнного стану та як запобігати вигоранню на роботі.
В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська чергова, вже п’ята, група українських медикинь пройшла навчання в рамках проєкту «Українсько-польська навчальна програма для працівниць обласних центрів екстреної медичної допомоги».
Протягом тижня тридцять фахівчинь з Херсонської, Харківської, Дніпропетровської, Львівської, Чернігівської, Сумської областей опановували 50-годинний навчальний курс, що включає навички екстреної медицини та елементів, пов’язаних з веденням бойових дій або в ситуаціях прямої терористичної загрози (TCCC – Tactical Combat Casualty Care). Також значна увага, як завжди, була приділена основам резильєнтності та психоемоційному відновленню.
Навчальна програма створена у тісній співпраці Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, Варшавського медичного університету Warszawski Uniwersytet Medyczny та Центру медичної авіації Польщі Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Куратори проєкту: Ірина Микичак і професор Роберт Галонсковський.
- Війна - це постійна загроза для життя людей, це травми і насильство. Аби мінімізувати трагічні наслідки російської агресії розбудовується дуже потужна екстрена медична допомога. Можемо говорити про маленький проміжний ювілей. Вже 150 працівниць екстреної медичної допомоги України пройшли навчання з медицини на полі бою й запобігання ПТСР в рамках спільного українсько-польського проєкту, - зазначила директорка з координації органів влади Координаційний центр КМУ / Mental Health UA та радниця прем’єр-міністра України Ірина Микичак.
- Перші групи працівниць «екстренки» вдосконалювали свої навички у Польщі ще минулого року. Впродовж року нинішнього заплановано провести ще п’ять тижневих навчальних курсів, що охоплять психоедукацією додатково 100 українських фахівчинь.
Продовжується робота навчально-тренувального відділу Центру.
За 11 місяців поточного року на базі відділу пройшли навчання 1100 осіб. Серед них , окрім медичних працівників, волонтери, працівники рятувальних служб, поліції, воїни збройних сил та територіальної оборони.
Основна увага приділялась тимчасовій зупинці критичної кровотечі, забезпечення прохідності дихальних шляхів, проведення простих реанімаційних заходів.
Інформація щодо вакцин, щеплень, процедури та локації надання цієї медичної послуги.
У квітні 2023 року розпочав роботу Національний портал з імунізації vaccine.org.ua (далі – Портал), створений ГС «Коаліція за вакцинацію» в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який реалізується на підтримки Міністерства охорони здоров’я України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Портал має на меті покращити інформування населення, популяризувати щеплення серед дітей та дорослих і стати національним джерелом інформації про імунізацію для медичних працівників за прикладом подібних ресурсів у США, Канаді, Австралії та країнах Європи.
На Порталі представлена інформація про інфекційні хвороби, Календар щеплень, рекомендації щодо вакцинації для різних груп населення. Надаються роз'яснення щодо нормативно-правової бази у сфері імунізації. Також на Порталі консультують експерти з різних регіонів України та постійно оновлюється перелік пунктів щеплень.
Також на Національному порталі з імунізації функціонує розділ «Навчання, події», де розміщується інформація про офлайн- та онлайн-курси та заходи з теми імунопрофілактики для медичних працівників та громадськості.
Робота Національного порталу з імунізації vaccine.org.ua сприяє підвищенню охоплення населення профілактичними щепленнями та збільшенню поінформованості населення шляхом поширення публікацій і навчальних матеріалів для громадськості та медичних працівників.