Вчора, 22 лютого 2021 року, Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало вакцину Pfizer/BioNTech (Comirnaty) проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.
Вакцина Pfizer/BioNTech - це мРНК-вакцина, створена з використанням нової технології імунізації, що базується на матричній або інформаційній рибонуклеїновій кислоті. ЇЇ спільно розробили німецька біотехнологічна компанія BioNTech та американський фармакологічний концерн Pfizer. Випускається під торговою маркою Comirnaty.
Для повної імунізації необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Вона потребує температури зберігання від -80 C до -60 C. Після розмороження може зберігатися 5 днів при температурі +2 до +8 С.
Для першої хвилі вакцинації вже підтверджено постачання 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer, які надходитимуть в Україну кількома партіями. Цю вакцину Україна отримає у межах глобальної ініціативи COVAX, яка має на меті забезпечити вакцинами від COVID-19 країни з низьким та середнім доходом.
Цю вакцину подали на реєстрацію до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я 16 лютого. В Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 та скорочує її до п’яти днів.
Вакцина дозволена екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали США, Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Австралія, Канада та багато інших країн.
Вакцина зареєстрована для активної імунізації проти COVID-19.
Для досягнення високої ефективності необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день, остаточна ефективність виникає через сім днів після введення другої дози. Вона потребує температури зберігання від -80 C до -60 C. Після розмороження може зберігатися 5 днів при температурі +2 С до +8 С. Також, виробник подав до розгляду реєстраційних органів додаткову інформацію про можливість зберігати вакцину в умовах до -20 С протягом двох тижнів.
Для першої хвилі вакцинації очікується постачання 117 тис. доз вакцин виробництва Pfizer/BioNTech, які надходитимуть в Україну кількома партіями. Цю вакцину Україна планує отримати безоплатно у межах глобальної ініціативи COVAX.
Довідково:
COVAX — це глобальна ініціатива, яка має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити ними країни з низьким та середнім доходом. COVAX постачає в країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила до реєстру засобів для використання в надзвичайних ситуаціях. Через глобальну ініціативу COVAX Україна може безоплатно або за зниженою ціною отримати вакцини для до 8 млн людей.